Proje Hakkında

KONSORSİYUM ve İŞ ORTAKLARI

Haberlerde

LIFE Projesi gıda sektöründe girişimciliği destekler, yeni iş alanlarına yol açar, ve kültürlerarası etkileşim sağlar.

CIPE ve uluslararası ortaklardan oluşan bir konsorsiyum, küresel mülteci krizini ele almak için Geçim Kaynakları İnovasyon’u aracılığıyla Gıda Girişimciliği (LIFE) Projesini geliştirmiştir. LIFE Projesi, Türkiye’de ilk gıda kuluçkasını kurarak, mülteci ve yerel halkın mensuplarının işletmelerini başlatmalarına ve ölçeklendirip, onlar için geçim kaynağı oluşturup bulundukları topluluk için ekonomik kalkınma sağlamaktadır.

Yemek, yerinden edilmiş halklar için kütürel koruma sağlar ve yerel halka yeni mutfakları tanıtır. Piyasaya yeni ürünleri getiren veya mutfağı tanıtan girişimciler ayn zamanda rekabet üstünlüğüne sahip olur.


Projenin Özellikleri

LIFE Projesi, iş kurma ve topluluk oluşturma için bütünsel ve sürdürülebilir yaklaşımından gurur duymaktadır.

IFTAR_LIFE_D.VILLASANA_87 (1).jpg

Gıda Girişim Merkezi

LIFE Projesi’nin tüm faaliyetleri İsanbul ve Mersin’deki Gıda Girişim Merkezlerimizde (FEC’lerde) gerçekleştirilmektedir. FEC’ler eğitim ve iş geliştirme destek merkezi olarak hizmet vermektedir. Bu modern tesisler, ticari sınıf mutfaklar, ortak çalışma ve toplantı alanları sunmakta ve sosyalleşme, topluluk etkinlikleri tertipleme, ve iş gücü geliştirme için bir buluşma noktasıdır.

LIFE__GENERAL_D.VILLASANA_23.JPG

Girşimci Kuluçkası

FEC’lerde yer alan LIFE Projesi yeni filizlenmeye başlayan işletmeleri kukuçkaya alır ve girişimci üyeleri başarılı bir iş inşa edebilmeleri için gerekli olan bilgi, vasıf ve sosyal çevre ile donatır. Faaliyetler; eğitim, iş koçluğu, destek hizmetleri ve iş yarışmalarnı kapsamaktadır.

İŞ GÜÇÜ GELİŞİMİ

Gıda sektörü çalışanlarına yönelik işe alınabilirliği arttıran hijyen, gıda ve işyeri güvenliği, müşteri hizmetleri ve diğer konularda beceri-eşleştirme atölyeleri sunmaktayız.

life_cousine_59.jpg

Sosyal Kaynaşma

Gastrodiplomasi – kültürlerarası etkileşim için yemeğin aracı olarak kullanılması – mülteciler ve evsahibi halkları yemeğin ortak dili vasıtasıyla bir araya getirerek, LIFE Projesinin her dokusuna işlemiştir. İstanbul ve Mersin’deki gastrodiplomasi programına ilaveten LIFE Projesi, mültecileri ve yerel halka mensup girişimcileri, tüm dünyadan aşçılarla LIFE’ın Mutfağı: Türkiye’nin Yeni Gıda Girişimcilerinin Yemek Tarifleri ve Hikayeleri adlı yemek kitabında bir araya getiriyor.


Partnerlerimiz

LIFE PROJESİNİN ARKASINDA GLOBAL BİR KONSORSİYUMA AİT PARTNERLER OLDUĞU GİBİ HER AÇIDAN UZMANLIK SAĞLAMAK İÇİN YEREL VE ULUSLARARASI KAYNAK PARTNERLERİ DE VARDIR.

KONSORSİYUM PARTNERLERİ

KURUCU ÜYELER


KAYNAK PARTNERLERİ

Eksper derecesinde bilgileri ve destekleri dolayısıyla aşağıdaki kaynak partnerleri ile birlikte çalışmaktayız:


Haberlerde LIFE