Girişimci Kuluçka Merkezi

Gıda Girişimciliği yoluyla Geçim Kaynakları İnovasyonu, (LIFE) Projesi, Türkiye’deki mülteci ve yerel halkın mensuplarını destekleyerek gıda endüstrisinde sürdürülebilir geçim kaynakları geliştirmeyi amaçlamaktadır. İstanbul ve Mersin’de bulunan iki Gıda Girşim Merkezi (FEC’ler) ile amacımız gıda bazlı projenizi planlaması, başlatması, ve büyütmesi için gerekli desteği sağlamaktadır.

(LIFE) Projesi Girişimci Kuluçka Programına katılmak isteyen girşimciler veya üyeler dört ay süresince bu programa devam edeceklerdir. Kuluçka deneyimi, koçluğun yanı sıra işletme kaydı, finansmana erişim ve daha bir çok konu hakkında bilgi içeren, sınıfta veya çevrimiçi olarak gerçekleşen 60 saatlik eğitim ve iş destek servislerinden oluşmaktadır. Üyeler, Gıda Girişimcilik Merkezi kullanarak; ticari sınıf mutfaktan faydalanmak, ortak alanlarda toplantılarını gerçekleşmek, etkinlikleri düzenlemek ve birlikte ortak çalışmalar yapmak vasıtasıyla işlerini geliştirmeleri ve büyütmeleri teşvik edilmektedir.

Halihazırda, (LIFE) Projesi Girişimci Kuluçka Programı ve tesislerine erişim katılımcı girişimciler için teşvik kapsamındadır, ancak bir üyelik modeli geliştirme aşamasındadır ve bazı ek hizmetler bir ücret karşılığında sunulabilir.