Kariyer Kaynak Merkezi

LIFE Projesi’nin İstanbul ve Mersin’de bulunan Gıda Girişim Merkezleri gıda sektöründe işgücü gelişme platformlarıdır. Kariyer Kaynak Merkezi, gıda sektöründe çalışanlar için Milli Eğitim onaylı hijyen ve temizlik eğitimi becerileri eşleşen atölyelerimiz ve işe yerleştirme hizmetleri ve işin devamını takip gibi destekler sağlamaktadır.

Yüksek talep gören hijyen ve hizmet becerileri uygulama eğitimini sağlamakla birlikte, LIFE Projesi, gıda sektöründe çalışanlarının meslek gelişimi sağlamak ve istihdam rekabeti avantajlarını artırmak amacıyla istihdam olanağı sağlayan malzeme özelleştirir.

2018 yılından beri, Türkiye’de 1,000 yiyecek içecek servisi çalışanları LIFE Projesi sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gıda güvenliği eğitimi ve sertifikası almıştır. Bu sertifikalar sadece katılımcıların rekabet gücünü artırmak değil, aynı zamanda potensiyel işverenlerin uyumluluk sorunları azaltmaktadır.


Türkiye’de Kariyer Kaynak Merkezi aracılığıyla sunulan hizmetlerle ilgilenen gıda sektöründe çalışan veya iş sahibi misiniz? Daha fazla bilgi edinmek için [email protected] ile iletişime geçiniz.