LIFE Mutfağı: Türkiye’nin Yeni Gıda Girişimcilerinin Yemek Tarifleri ve Hikayeleri


YEMEK KİTABI HAKKINDA

LIFE Cover Thumbnail.png

“Yeni bir kültür ile ilk temasımız çoğu kez damak yoluyla olur. Türkiye’de yeni gıda girişimcilerini simgesel tabakları aracılığıyla tanımaktan daha iyi bir yol var mı?”

Abdulwahab Alkebsi, Programlar Genel Müdürü, Center for International Private Enterprise

LIFE Mutfağı, Uluslararası gıda endüstrinin fikir önderleri ve Türkiye’nin yükselen yıldızlarının bilgeliği, hikayeleri ve mutfak değerlerinin derlemesidir.

Bu kitap, yemeğin topluluk oluşumundaki özel rolü hakkında kısa denemeler ile evde hazırlayabileceğiniz yemek tariflerini bir araya getirmektedir. 58 yemek tarifi; 7 farklı ülkenin eşsiz mutfak kültürünü temsil eden girişimciler ve yardımcı editörlerden oluşan LIFE Projesi’nin kalabalık topluluğunun 24 üyesinin katkılarıyla oluşturulmuştur. Girişimcilerin bu katkıları vasıtasıyla mutfağa dair köklerinin onların kişisel ve işle ilgili yolculuklarının nasıl şekillendiğini öğreniyoruz. Yemeğin ardındaki hikayeleri anlatmaktan gurur duyuyoruz.

“Bu sadece bir yemek kitabı değil. Bu aynı zamanda, kültürel etkileşim vasıtasıyla iş olanakları üreten ve yemek tarifleri paylaşarak ve yeni beceriler kazanarak yetkinlik gelişimi sağlayan bir girişimcilik programı hikayesi.”

Filiz Hösükoğlu, Ortak Editör


YEMEK KİTABI EDİTÖRLERİ

Alaa-Portrait.jpg

Alaa

Alarori

Filiz_Web.jpg

Filiz Hösükoğlu

Gastronomi Danışmanı

Johanna Mendelson Forman

Seçkin Üye, Stimson Center

İŞBİRLİKÇİLERİMİZE ÖZEL TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ

Yemek Tarifi Danışmanlığı- Mutfak Sanatları Akademisi (MSA İstanbul Mutfak Sanatları Akademisi): Mehmet Kemal Aksel, Sitare Baras, Ayşe Uğural, Pazarlama ve İletişim, Cem Erol (Baş Şef), İsmail Emre Çakır (Şef Yardımcısı), ve bu emeğe katkısında bulunan MSA öğrencilerine

Fotoğrafçılık: Danielle Villasana ve Can Mete yardımı ile Seren Dal

Ortak-Editör: Filiz Hösükoğlu, Alaa Alarori, ve Johanna Mendelson Forman

Redaktör: Kara Elder

Makale Gönderenler: Johanna Mendelson Forman, Filiz Hösükoğlu, Cem Erol, Kathleen Newland, Yigal Schleifer, Mert Firat, Dalia Mortada, Zeynep Kakınç, Nevin Halıcı, Joan Nathan, Artun Ünsal, Musa Dağdeviren, Paul Newnham, David Hertz, Anissa Helou, Mitchell Davis

LIFE_COOKBOOK_12.jpg